Ağva Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Ağva tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Ağva ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Ağva tanıtım sayfası.
 
 
Ağva Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

İstanbul'dan doğaya kaçmanın en kolay yoludur Ağva'ya gitmek ve yılın 4 mevsimi birbirinden keyifli tatil fırsatları sunar bu şirin yer...

Ağva, İstanbul'da tatil denince akla ilk gelen yerlerden olan Şile'ye bağlı şirin bir kıyı beldesi. Doğası, denizi, nehri, sevimli otelleri ve keyifli mekanları ile özellikle hafta sonu tatilleri için vazgeçilmez adreslerden biri. Ağva'ya gitmeden önce Ağva'da gezilecek yerler ile ilgili hazırladığımız yazıya göz atmanızı öneriyoruz.

Kalemköy: Ağva, tarihte birçok uygarlığın geçiş noktalarından biri olmuştur. Bu nedenle de Ağva ve çevresinde farklı uygarlıklara ait tarihi kalıntılara rastlamak mümkün. Kalemköy de bu kalıntıları görebileceğiniz yerlerden biri. Romalılar'a ait kilise ve ve mezar kalıntılarını görebilirsiniz.

Hacıllı Köyü: Tarihi kalıntıları görebileceğiniz bir diğer yer de Hacıllı Köyü'dür. Kale ve değirmen kalıntılarını gezebileceğiniz Hacıllı Köyü'nde aynı zamanda Gürlek Mağarası'nı da görebilirsiniz.

Akçakese Köyü: Şile Ağva'da gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer de Akçakese Köyü. Berrak bir denize ve tertemiz bir kumsala sahip olan, doğal güzelliklerden de fazlasıyla nasibini almış bu şirin köyü görmeden Ağva'da dönmeyin.

Saklı Göl: Ağva, doğal güzellikler bakımından bir cennet. Saklı Göl de bu cennetin bir parçası. Karamandere Köyü'nde bulunan Saklı Göl, Ağva ziyaretçilerinin gezi rotasındaki ilk duraklardan biri.

Kilimli Koyu: Ağva'nın en bakir yerlerinden biri olan ve muhteşem bir sahile sahip olan Kilimli Koyu, adeta bir Ege sahili. Tipik Karadeniz sahillerinden çok farklı bir karakteristiğe sahip olan Kilimli Koyu'nda denizin ve güneşin keyfini çıkarın.

Ağva'ya kadar gelmişken Şile'yi gezmemek olmaz. Şile Kalesi'ni, Şile Feneri'ni, limanı ve çarşıyı da gezi rotanıza ekleyebilir, tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

 
 
 

Ağva Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Ağva için bir öneri ekleyin
Hacıllı Köyü
Hacıllı Köyü
Yılın her mevsimi tatil imkanı sunan Ağva, İstanbul'un Şile ilçesine bağlıdır. Bu aralar Ağva otellerinin birinde konaklayıp şehir karmaşasından uzak bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız Hacıllı Köyü'nü mutlaka görmenizi öneririz. [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Mayıs 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 2
Akçakese Köyü
Akçakese Köyü
İstanbul'un yanı başında muhteşem bir doğaya hakim olan Akçakese Köyü, şehir trafiğinden ve karmaşadan uzaklaşmak isteyenler için gerçekten inanılmaz bir noktadır. Şile'ye bağlı olan Akçakese Köyü, harika bir kumsala ve [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 24 Eylül 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 2
Saklı Göl
Saklı Göl
İstanbul-Şile'de bulunan Saklı Göl, şehir kalabalığından bir an olsun uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihlerindendir. Hem İstanbul'un içinde hem de şehir karmaşasından uzak bir yer olan Saklı Göl, Şile ile Ağva'nın arasında [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 11 Eylül 2012, Salı - Yorum Sayısı : 2
 
 
Gezgin Yorumları
 
Ağva tarafına giderseniz bence vakit ayırıp muhakkak uğramanız gereken yerlerden birisi Bungalow Koyu. Kendinizi Ege'de bir koyda hissedebileceğiniz mükemmel bir koy. Plajı oldukça geniş, uzun ve pudra gibi kumla kaplı. Oldukça da romantik bir havası var bence. Yanınıza muhakkak fotoğraf makinesi alın zira harika kareler yakalayabilirsiniz. Koyun yakınında 3 tane konaklama tesisi var.
Özkan Hacıoğlu l 9 Aralık 2013, Pazartesi 13:42 l  
 
 
Peki Ağva hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
İstanbul'un bir başka güzel köşesi olan Büyükada'da bulunan butik otelleri incelemek için Büyükada Butik Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ağva'nın da bağlı bulunduğu Şile'deki otelleri incelemek için Şile Otelleri sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Peri Bacalarının en güzel örneklerine sahip Ürgüp'de en iyi oteller için Ürgüp Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları